Symboly u produktů | CatnessDesign

Co znamenají symboly?

Pro snadnější orientaci jsme bytové doplňky označili různými symboly.
Každý symbol má svá specifika a něco o výrobku napovídá.
 
Vyrobeno v EU – jasně řečeno, že výrobek pochází z Evropské Unie – konkrétně z České Republiky. Tímto symbolem chceme předejít spekulacím, že výrobky jsou dováženy.
  Vyrobeno ručně – každý produkt z naší dílny je „vyroben ručně“. Na výrobě bytových doplňků se podílí několik oddělení naší firmy. Od počátečního návrhu, výroby prototypu, následné realizaci háčkování či pletení, dále šití, nezbytné focení, balení až po expedici ze skladu.
  Pleteno – dle počátečního návrhu je u každého produktu zvolena technika provedení. Pletené bytové doplňky nesou symbol „Pleteno“.  Ne vždy je snadné techniku výroby rozpoznat. Pletené bytové doplňky jsou zajímavé svými nenapodobitelnými vzory, které vám mohou být známé.
  Háčkováno – jak jsme se již zmínili i háčkování je určitá  technika ruční výroby. Háčkované produkty jsou pevné a nepruží tolik jako pletené. Háčkované doplňky jsou označeny symbolem „Háčkováno“. Rozdíly mezi jednotlivými technikami výroby můžete pozorovat například u koberců.
  100% bavlna – bavlna je z přírodních materiálů nejrozšířenější. Zboží označené „100% bavlna“ obsahují min. 98% bavlny.
95% bavlna – u produktů u kterých byl použit materiál s označením „95% bavlna“ obsahuje 95% bavlny a 5% elastanu. Díky elastanu je materiál pružný, což se projevuje i pružností na bytových doplňcích.
100% vlna – vlna (příze) je získávána ze zvířecí srsti. Symbolem „100% vlna“ označujeme všechny druhy vlny. Produkty, které se skládají z několika druhů vlny (angora, alpaka, mohér...) rovněž označujeme symbolem „100% vlna“.
 
Dle typu zvířete se vlna rozlišuje na:
Vlna ovčí - nejběžnější v našich krajích je vlna ovčí. Má řadu vynikajících vlastností. Dokáže absorbovat hodně vlhkosti, hřeje v chladu i za mokra, v horku chladí.
Angora – je vlna z angorského králíka, která se získává česáním nebo stříháním. Protože je hodně jemná, míchá se s vlnou nebo bavlnou pro pevnější vlákno.
Mohér – pochází z angorské kozy. Mohér má dlouhé vlákna, která se zkracují. Je typický svým leskem.  Pro vyšší pevnost se mohér míchá s vlnou.
Alpaka – je ze zvířete s přesným názvem lama alpaka. Kvůli barevnosti se zvířata selektivně šlechtí bílé, hnědé, černé, béžové a šedé. Na trhu si můžete pořídit alpaku v rozsáhlé škále jemnosti.
Kašmír – kašmír se získává z kašmírských koz. Jedná se o nejluxusnější a nejdražší materiál. U kašmíru můžete obdivovat mimořádnou jemnost. Kozy se ručně vyčesávají, proto je i cena desetinásobná oproti vlně ovčí. Kašmír se obvykle míchá s ovčí vlnou.
Hedvábí – je po vlně a bavlně asi nejznámější. Larva bource morušového se zavíjí do vlákna kokonu. Jen pro zajímavost, jeden kokon dosahuje asi 4 km délky vlákna. Hedvábí se vyznačuje pevností. Používá se pro výrobu luxusní příze pro svou lesklost a jemnost.
% Směs – bytové doplňky kombinované z vlny, bavlny nebo umělých přízí nesou označení „% směs“. Více o složení se dozvíte v detailu výrobku parametr „Materiál“.
2v1 – bytový doplněk umožňuje více způsobů použití. Například puf je určen k sezení, zároveň dokáže krásně suplovat odkládací, konferenční nebo noční stolek. Vhodný rovněž jako podnožka pod unavené nohy.

Produkt 100% exclusive - tímto symbolem jsou označené VIP bytové doplňky, které naleznete v sekci koberce, koše, polštáře, pufy nebo plédy. Výjimečné mohou být kombinací materiálů, designem, barevným provedením.
Prototyp 100% originál – produkt s označením „Prototyp – 100% originál“ byl vyroben pouze jeden kus a v naší nabídce Catness Design se již nebude nikdy opakovat. Máte možnost získat jedinečný exemplář do svého bytu.
Oblíbené (0)

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

Copyright 2014 CATNESS DESIGN s.r.o.


Doprava využíváme osvědčených dopravců

DPD

Platby nabízíme tyto platební metody